2019 Schedule: Gourmet Pavilions

THAI SELECT TASTING PAVILION 1

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Aphisak Seriruk Jimmy Thai Restaurant
12:30 - 3:00PM Jiranya Thosatheppitak JJ Thai Street Food
12:30 - 3:00PM Komane Purandanda Sticky Rice Northern Thai Cuisine 
3:30 - 6:00PM Adirek Dulyapaibul Star of Siam
3:30 - 6:00PM Panthipa Neumson Herb Restaurant
3:30 - 6:00PM Jintana Charernsook Jin Thai Cuisine

GARDENS OF THE GALAXY VEGGIE TASTING PAVILION 2

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Kaushik Guha Hakka Bakka Indian Kati Rolls
12:30 - 3:00PM Tahira Alag
Mozzarella Store, Pizza & Caffé
12:30 - 3:00PM Marisa Paolillo Mango Pickle
3:30 - 6:00PM Carolina Diaz Terzo Piano
3:30 - 6:00PM Emilio Gonzalez Baptiste & Bottle
3:30 - 6:00PM Faraz Sardharia Tandoor Char House

SUPREME LOBSTER & SEAFOOD CO. TASTING PAVILION 3

Time Chef Restaurant
12:00 - 2:30PM Johnny Besch BLVD
12:00 - 2:30PM Luca Corazzina 312 Chicago
12:00 - 2:30PM Cardel Reid The Signature Room at the 95th
12:00 - 2:30PM
Jess DeGuzman SX Sky Bar
3:00 - 5:30PM Justin Diglia Joe's Seafood, Prime Steak & Stone Crab
3:00 - 5:30PM Pascal Condomine Fig & Olive
3:00 - 5:30PM Jason Shelley Ocean Prime
3:00 - 5:30PM
Nate Henssler Portsmith

BIG GREEN EGG TASTING PAVILION 4

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Jose Melendez Carnivale Restaurant
12:30 - 3:00PM Isidro Arroyo Stetsons Modern Steak + Sushi
12:30 - 3:00PM Patrick Kennedy Fogo de Chão
3:30 - 6:00PM Steve Coppolillo Carmine's Chicago
3:30 - 6:00PM Jesse Badger Homestead on the Roof
3:30 - 6:00PM Luis Brizuela Gene & Georgetti

JAPAN TASTING PAVILION 5

Time Chef Restaurant
12:00 - 2:00PM Jacy Zhang Strings Ramen Shop
12:00 - 2:00PM Kevin Yu Kizuki Ramen and Izakaya
3:00 - 5:00PM Hisanobu Osaka Bar Ramone
3:00 - 5:00PM Yongho Cho Kamehachi

MARTIN'S FAMOUS POTATO ROLLS AND BREAD TASTING PAVILION 6

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Marc Wuenschel Hutch American Bistro
12:30 - 3:00PM Paul Katz Old Town Pour House
12:30 - 3:00PM Omar Reyes Murray Bros. Caddyshack
3:30 - 6:00PM Gregory Elliott Roanoke
3:30 - 6:00PM Nathan Sears State and Lake Chicago Tavern
3:30 - 6:00PM Greg Gaardbo Chicago Culinary Kitchen

Gordon food service TASTING PAVILION 7

Time Chef Restaurant
12:00 - 2:30PM Sujan Sarkar ROOH
12:00 - 2:30PM Henry Cerdes Irazu
12:00 - 2:30PM TJ Callanta Houndstooth
12:00 - 2:30PM Andrew Lim Perilla
12:00 - 2:30PM Ali Dewjee Bombay Wraps
3:00 - 5:30PM Miles Schaefer 90th Meridian
3:00 - 5:30PM Max Robbins Longman & Eagle
3:00 - 5:30PM Abbott Smith Boxcar Betty's
3:00 - 5:30PM Dudley Nieto El Jefe Leña y Mar
3:00 - 5:30PM Roberto Avila Altiro Latin Fusion

KEEPING UP WITH THE KONFECTIONS
DESSERT TASTING PAVILION 8

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Jenny McCoy Recette
12:30 - 3:00PM Mia Giffard  Bang Bang Pie & Biscuits
12:30 - 3:00PM Mindy Gohr Bittersweet Pastry Shop and Café
3:30 - 6:00PM Chris Teixeira Steadfast
3:30 - 6:00PM Agustin Castilla The Berghoff Restaurant
3:30 - 6:00PM Jessica Oloroso Black Dog Gelato 

S. Rosen's SANDWICH TASTING PAVILION 9

Time Chef Restaurant
12:00 - 2:30PM Amanda Barnes Chromium
12:00 - 2:30PM Scott Harris Davanti Enoteca
12:00 - 2:30PM Cliff Rome Rome's Joy Catering
3:00 - 6:00PM Daniel Espinoza Cantina Laredo
3:00 - 6:00PM Luis Aucaquizhpi Mirabella Italian Cuisine & Bar
3:00 - 6:00PM Aaron Steingold Steingold's of Chicago

MARIANO'S TASTING PAVILION 10

Time Chef Restaurant
12:00 - 2:30PM Patrick Sheerin Club 77
12:00 - 2:30PM Todd Stein The Bristol
12:00 - 2:30PM Todd Stein Formento's
12:00 - 2:30PM Greg Biggers Margeaux Brasserie / Petit Margeaux
3:00 - 5:30PM Stephen Gillanders S.K.Y.
3:00 - 5:30PM Jimmy Bannos Jr. The Purple Pig / Piggie Smalls Mediterranean
3:00 - 5:30PM Tony Priolo Piccolo Sogno / Nonnina / Maillard Tavern
3:00 - 5:30PM Cameron Grant Osteria Langhe / Langhe Market, Italian Dining and Deli
12:00 - 5:30PM Fannie May Chocolate

US FOODS TASTING PAVILION 11

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Dan Huebschmann
Quartino Ristorante & Wine Bar
12:30 - 3:00PM Ryan Pitts RL Chicago
12:30 - 3:00PM Kevin Smith City Tap House
12:30 - 3:00PM Mario Garcia Hilton Chicago
12:30 - 3:00PM Ian Smoke Pops for Champagne
3:30 - 6:00PM Francis Gonzalez The Hampton Social
3:30 - 6:00PM Eric Mansavage Farmhouse Chicago
3:30 - 6:00PM Marcos Flores Latinicity Food Hall
3:30 - 6:00PM Diana Dávila Mi Tocayá Antojeriá
3:30 - 6:00PM Justin Paruszkiewicz Hugo's Frog Bar and Fish House

ILLINOIS PORK PRODUCERS ASSOCIATION TASTING PAVILION 12

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Jovanis Bouargoub Porkchop
12:30 - 3:00PM Michael Kinasz Cherry Circle Room
12:30 - 3:00PM Ivan Gonzalez M&G Pizza
3:30 - 6:00PM Kevin Cuddihee PORTER Kitchen & Deck
3:30 - 6:00PM Carlos Cruz The Promontory
3:30 - 6:00PM Jeremy Leven Steadfast

SAM ADAMS BREWING THE AMERICAN DREAM TASTING PAVILION 13

Time Chef Restaurant
12:00 - 6:00PM Cynthia Boyd-Yette & Terry Yette Cynthia's Gumbo
12:00 - 6:00PM Pamela Jones Charboys
12:00 - 6:00PM Alan Moy Viet Nom Nom

CHAIRMAN'S RESERVE TASTING PAVILION 14

Time Chef Restaurant
12:00 - 2:30PM Matt Jergens Upstairs at The Gwen
12:00 - 2:30PM Carlos Gaytan Tzuco / Tales of Carlos Gaytan
12:00 - 2:30PM Andreas Tsakonas Kinzie Chophouse
12:00 - 2:30PM Franco Diaz Torali, Italian-Steak at The Ritz-Carlton, Chicago
12:00 - 2:30PM Alfredo Ramos Bar Roma
3:00 - 6:00PM Joe Rosetti ZED451
3:00 - 6:00PM Esteban Garcia Clutch Bar & Restaurant
3:00 - 6:00PM George Alpogianis Kappy's American Grill
3:00 - 6:00PM Ryan Wombacher Lawry's The Prime Rib / Sidedoor
3:00 - 6:00PM Rohini Dey Vermilion

GRAND CRU

Time Chef Restaurant
2:00 - 4:00PM Meg Galus Boka
2:00 - 4:00PM Danny Grant etta / 8Bar / Maple & Ash
2:00 - 4:00PM Ellen King HEWN
2:00 - 4:00PM John Manion El Che Steakhouse & Bar / La Sirena Clandestina
2:00 - 4:00PM Bruce Sherman North Pond
2:00 - 4:00PM Katsuji Tanabe Barrio
2:00 - 4:00PM Andrew Zimmerman & Sarah Mispagel Sepia / Proxi

Millennium Park   |   Sept 25 - 27, 2020