2018 Schedule: Gourmet Pavilions

tHAI SELECT TASTING PAVILION 1

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Aphisak Seriruk Jimmy Thai Restaurant
12:30 - 3:00PM Panthipa Neumson Herb Restaurant
12:30 - 3:00PM Jiranya Thosatheppitak JJ Thai Street Food 
12:30 - 3:00PM Komane Purandanda Sticky Rice Northern Thai Cuisine
3:30 - 6:00PM Arun Sampanthavivat Arun's Thai Restaurant 
3:30 - 6:00PM Adirek Dulyapaibul Star of Siam 
3:30 - 6:00PM Phannipa Deepipat Dao Thai Restaurant  
3:30 - 6:00PM Morakote Sophonphokhai Silom 12 Thai Bucktown

TURNIP THE VOLUME TASTING PAVILION 2

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Ali Dewjee Bombay Wraps  
12:30 - 3:00PM Alan Tan Imperial Lamian
12:30 - 3:00PM Ollie Walleck Broken Shaker 
3:30 - 6:00PM Zachary Walrath The Florentine  
3:30 - 6:00PM Francisco Lopez  New Rebozo
3:30 - 6:00PM James Lintelmann Baptiste & Bottle 

SUPREME LOBSTER & SEAFOOD CO. TASTING PAVILION 3 

Time Chef Restaurant
12:00 - 2:30PM Saul Chavez La Josie
12:00 - 2:30PM Jennifer Kim Passerotto  
12:00 - 2:30PM Johnny Besch BLVD 
12:00 - 2:30PM Aaron Browning Two Lights Seafood & Oyster
3:00 - 5:30PM Brian Enyart Dos Urban Cantina  
3:00 - 5:30PM Yongho Cho  Kamehachi 
3:00 - 5:30PM Aaron Lirette Free Rein 
3:00 - 5:30PM Dudley Nieto Octavio Cantina & Kitchen 

BIG GREEN EGG TASTING PAVILION 4 

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Rick Bayless Frontera Grill, Topolobampo, XOCO, Leña Brava, Cruz Blanca Cervecería 
12:30 - 3:00PM Rodolfo Cuadros Carnivale  
12:30 - 3:00PM Amber Lancaster Sable Kitchen & Bar 
3:30 - 6:00PM Patrick Kennedy Fogo De Chão  
3:30 - 6:00PM Diego Amat Mercat a la Planxa 
3:30 - 6:00PM Steve Coppolillo Carmine's Chicago 

MARTIN'S FAMOUS POTATO ROLLS AND BREAD TASTING PAVILION 5

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Marc Wuenschel Hutch American Bistro 
12:30 - 3:00PM Paul Katz Old Town Pour House 
12:30 - 3:00PM Hector Villegas  Chicago Chophouse 
3:30 - 6:00PM Peter McGarrity Murray Bros. Caddyshack 
3:30 - 6:00PM Gregory Elliott Roanoke 

HUNGRY LIKE THE WOLF TASTING PAVILION 6

Time Chef Restaurant
12:00 - 2:30PM Cardel Reid  The Signature Room at the 95th® 
12:00 - 2:30PM Susan Frasca Kinzie Chophouse
12:00 - 2:30PM Javier Avalos The Berghoff Restaurant 
12:00 - 2:30PM Lupe Garcia Flo & Santos  
12:00 - 2:30PM Derek Intapura BITES Asian Kitchen + Bar 
3:00 - 5:30PM Mario Garcia 720 South Bar + Grill 
3:00 - 5:30PM Matthew Cappellini El Tapeo 
3:00 - 5:30PM Justin Diglia Joe's Seafood, Prime Steak & Stone Crab  

TAYLOR PRECISION PRODUCTS DESSERT TASTING PAVILION 7

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Halyna Fedus  Shokolad Pastry & Café 
12:30 - 3:00PM Sandra Holl  Floriole Café & Bakery 
12:30 - 3:00PM Mindy Gohr  Bittersweet Pastry Shop 
3:30 - 6:00PM Ellen King Hewn 
3:30 - 6:00PM Laurel Boger Eli's Cheesecake Co. 
3:30 - 6:00PM Michael Ciapciak Bang Bang Pie & Biscuits 

MARIANO'S TASTING PAVILION 8

Time Chef Restaurant
12:00 - 2:30PM
Mariano's Vero Gelato
12:00 - 2:30PM Ashley Torto Margeaux Brasserie 
12:00 - 2:30PM Greg Wade Publican Quality Bread 
12:00 - 2:30PM Todd Stein The Bristol  
12:00 - 2:30PM Todd Stein Formento's  
3:00 - 5:30PM
Mariano's Vero Gelato 
3:00 - 5:30PM Maxwell Robbins Longman & Eagle 
3:00 - 5:30PM Federico Comacchio Coco Pazzo 
3:00 - 5:30PM Pete Coenen Cherry Circle Room  
3:00 - 5:30PM Sergio Cassanelli  Sapori Antichi bar italiano 

US FOODS TASTING PAVILION 9

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Joe Rosetti  Harry Caray's Italian Steakhouse 
12:30 - 3:00PM Nate Henssler Portsmith  
12:30 - 3:00PM Dan Huebschmann Gibsons Restaurant Group 
12:30 - 3:00PM Clint Walt Tricycle
12:30 - 3:00PM Ryan Pitts RL Chicago 
3:30 - 6:00PM Nick Dostal Terrace 16 
3:30 - 6:00PM Francis Gonzalez The Hampton Social 
3:30 - 6:00PM Andrea Williams ZED451  
3:30 - 6:00PM Ryan Wombacher Lawry's Prime Rib 
3:30 - 6:00PM Mariela Bolaños Food Fanatics (US Foods)

MEXICO TASTING PAVILION 10

Time Chef Restaurant
12:30 - 3:00PM Darren Walsh Casa de Piedra (Guadalajara, MX) 
12:30 - 3:00PM Ernesto Hernandez Anita Li (Guadalajara, MX) 
12:30 - 3:00PM Tomás Fernandez Cortina Puerco Espada (Guadalajara, MX) 
3:30 - 6:00PM Darren Walsh Casa de Piedra (Guadalajara, MX) 
3:30 - 6:00PM Ernesto Hernandez Anita Li (Guadalajara, MX) 
3:30 - 6:00PM Tomás Fernandez Cortina Puerco Espada (Guadalajara, MX) 

PORTER ROAD TASTING PAVILION 11

Time Chef Restaurant
12:00 - 2:30PM Perry Hendrix avec 
12:00 - 2:30PM Ender Oktayuren Steadfast  
12:00 - 2:30PM Rick Rodriguez Son of a Butcher by WHISK
3:00 - 5:30PM Kevin Cowens kevocooks
3:00 - 5:30PM Saul Roman  Artango Bar & Steakhouse 
3:00 - 5:30PM Kevin Cuddihee TWO 

BBQ TASTING PAVILION 12 PRESENTED BY COUNTRY FINANCIAL

Time Chef Restaurant
12:00 - 2:30PM Mark Mendez City Winery Chicago 
12:00 - 2:30PM Sean Olnowich Bounce Sporting Club 
12:00 - 2:30PM Rosy Colin III Forks Steakhouse
12:00 - 2:30PM Dylan Lipe BBQ Supply Co.
3:00 - 6:00PM Matt McCormick Weber Grill Restaurant 
3:00 - 6:00PM Henry Hill  
3:00 - 6:00PM Mike Cain Famous Dave's
3:00 - 6:00PM Moosah Reaume Virgin Hotels Chicago

Millennium Park   |   Sept 27 - 29, 2019